تیم طراحی سایت آریل

Search
Generic filters
Search in title
Search in content

طراحی سایت . تخصص ماست

تعریف دامنه

دامنه یک آدرس منحصر به فرد است که دیگران می توانند از طریق آن به سایت شما متصل شوند، دقیقا مثل آدرس منزل یا فروشگاه شما که آدرسی منحصر به فرد می باشد. به عنوان مثال: www.foodfoodak.com یا آدرس سایت خود ما www.ariel888.ir

زمانی که شما قصد دارید مستقیماً به یک سایت وارد شوید، دامنه یا همان آدرس اینترنتی آن سایت را در نوار بالای مرورگر خود وارد می‌کنید.

دامنه ها دارای دو بخش اصلی هستند

نام دامنه:

این اسمی است که شما برای سایت خود انتخاب می کنید،برای انتخاب اسم، شما هیچ محدودیتی ندارید. تنها مساله این است که اسم شما باید سرهم باشد. البته شما می‌توانید کلمات را با خط فاصله (–) از هم جدا کنید. بهتر است اسمی که انتخاب میکنید از لحاظ تلفظ و نوشتار ساده و کوتاه باشد و حتما با نام برند شما همخوانی داشته باشد.

پسوند:

برای سایت می توان از پسوندهای فراوانی که وجود دارند استفاده کرد و هر کدام معانی خاص خودشان را دارند، به عنوان مثال پسوند ir نشان می دهد که این سایت ایرانی است و پسوند com نشان از تجاری بودن سایت می دهد یا پسوند co که بیشتر برای شرکتها به کار می رود.

نکته: نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که دامنه‌ها اختصاصی هستند. به عنوان مثال ariel888.ir آدرس اختصاصی سایت ماست و کسی نمیتواند این نام با همین پسوند را انتخاب کند.

دامنه ها به صورت سالیانه خریداری میشوند

آدرس دامنه را می توانید به صورت یکساله و یا چند ساله خریداری نمایید. حتما تاریخ آن را به خاطر بسپارید چون در زمان اتمام اگر تمدید نکنید دیگران می توانند دامنه شما را تصاحب کنند.

سایر مطالب

با یک کلیک مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email